piątek, 24 września 2021r.

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Wybory do Samorządu Szkolnego

Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego trwa w najlepsze🙂

Jutro głosujemy!!!

Oto nasi KandydaciSmile

O wynikach wyborów niezwłocznie poinformujemy!

Zebrania z Rodzicami

W środę 15 września 2021 roku w naszej szkole odbędą się spotkania z Rodzicami.

Wychowawcy poinformują Szanownych Państwa o godzinie zebrania.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolne Koło Caritas

Szanowni Uczniowie!!!

Kochani Rodzice!!!

Szkolne Koło Caritas organizuje
Zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Zbieramy karmę, stare koce i ręczniki.
Akcja trwa do końca września!!!
Dary przynosimy do swoich sal.
Dziękujemy!!!

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

W niedzielę (12 września) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej.

Obrazy: beatyfikacja.png

Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński

Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w Zuzeli nad Bugiem. Święcenia kapłańskie przyjął równo 23 lata później. Jeszcze przed II wojną światową został profesorem prawa kanonicznego i socjologii w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Podczas powstania warszawskiego był kapelanem zgrupowania AK „Kampinos”. Sakrę biskupią przyjął na Jasnej Górze w 1946 roku z rąk prymasa Augusta Hlonda.

Dwa lata później, po śmierci kardynała Hlonda, został prymasem Polski. W 1953 roku otrzymał kapelusz kardynalski. Od września 1953 do października 1956 był przetrzymywany w więzieniu. W latach 1957–1966 przeprowadził obchody tysiąclecia chrztu Polski, dlatego też zyskał miano Prymasa Tysiąclecia. Zmarł 28 maja 1981 roku w Warszawie. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1989 roku, a jego częścią był kościelny proces dotyczący uzdrowienia 19-latki cierpiącej na nowotwór, który cofnął się po modlitwach do prymasa Wyszyńskiego.

Błogosławiona matka Elżbieta Róża Czacka

W mowie pogrzebowej kardynał Wyszyński nazwał ją niewidomą matką niewidomych. Róża Czacka urodziła się w 1876 roku w Białej Cerkwi na Wołyniu. Pochodziła z rodu hrabiowskiego. Wykształcenie zdobywała w Warszawie. W wieku 22 lat straciła wzrok i wtedy postanowiła poświęcić życie innym niewidomym. W 1910 roku powołała Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, instytucje świecką, której zadaniem była pomoc niewidomym. Podjęła decyzję o założeniu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i stała się siostrą Elżbietą.

W 1921 roku zaczęła tworzyć w Laskach zakład dla niewidomych. Trafiały tam niewidome dzieci z ubogich rodzin, które dostawały możliwość kształcenia się i przygotowania do życia w społeczeństwie. Sama matka Czacka wiele wycierpiała. W 1922 r. przeszła dwie operacje raka piersi, podczas wojny została rana w głowę i musiano jej usunąć oko bez znieczulenia.

W 1948 r. przeszła udar mózgu. Ostatnie 10 lat życia ciężko chora spędziła w Laskach. Zmarła 15 maja 1961 roku. Proces beatyfikacyjny zaczął się w 1987 roku. W 2020 roku papież Franciszek uznał cud związany z uzdrowieniem 10-letniej dziewczynki, która w 2010 roku uległa ciężkiemu wypadkowi. Wbrew rokowaniom lekarzy, którzy nie dawali jej żadnych szans, całkowicie wyzdrowiała. Modliło się o to całe zgromadzenie za wstawiennictwem matki Czackiej.

Stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

Stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

Pedagog Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy informuje o możliwości skorzystania w roku szkolnym 2020/2021 ze Stypendium Szkolnego. O tę formę pomocy mogą ubiegać się rodzice uczniów klas 1-8 z trudną sytuacją materialną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne, nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto.
Wnioski o stypendium szkolne wraz z niezbędną dokumentacją należy składać  w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2021 r. w sekreteriacie szkoły.
Wniosek  można pobrać w sekretariacie szkoły.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Sekcji Usług Środowiskowych pod numerem 343724220 w godzinach pracy MOPS Częstochowa.

LINK

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Rok szkolny 2021/2022
rozpoczęliśmy z radością🙂 Mszą Świętą
w Sanktuarium św. Józefa😇
Pani Dyrektor Janina Grewenda przywitała wszystkich ciepłymi słowami💗

Spotkanie informacyjne

Zapraszam na zebranie informacyjne dla Rodziców klas 0 i I, które odbędzie się 26.08.2021 roku (czwartek) o godzinie 17.00 w auli Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie przy ulicy Łukasińskiego 24.

dyrektor mgr Janina Grewenda

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

rozpoczecie

Wakacje