poniedziałek, 21 października 2019r.

Dzień Patriotyczny 11.05.2018

11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Patriotyczny. Uczniowie uczestniczyli w Przemarszu ulicami Rakowa, po czym Wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej Mszy Świętej w sanktuarium św. Józefa zakończonej akademią, przygotowaną przez uczniów z klas VI b wraz z wychowawcą.

Katyń Smoleńsk - apel 13.04.2018

13 kwietnia 2018 r. odbyła się akademia upamiętniająca ofiary w Katyniu i Smoleńsku przygotowana przez uczniów z klasy 4a.

Kangur 2018
Konkurs

W dniu 15 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2018”.

Wyniki w maju.

Opiekun konkursu
mgr Urszula Matyja

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek 18.01.2018

W czwartek 18 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod nazwą „Kolęda płynie z wysokości”. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci ze szkół podstawowych z Częstochowy oraz z regionu częstochowskiego.
Kolejne występy młodych artystów wzbudzały gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Wybranie najlepszego wykonania zostało oddane w ręce jury, w skład którego wchodził m. in. ks. Piotr Klekociński.
Jak można było zauważyć, młodzi wykonawcy podchodzili do swoich występów bez jakiejkolwiek tremy, z zaangażowaniem śpiewając kolędy i pastorałki. Wydarzenia było konkursem, ale jak podkreślali wszyscy uczestnicy i organizatorzy, najważniejsze było spotkanie dzieci z różnych szkół i wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby wyróżnione – nagrody.

Zbieramy nakrętki dla Franciszka

W naszej szkole zbieramy nakrętki dla Franciszka Szewczyka. Zachęcamy do włączenia się w akcję, wystarczy przynieść nakrętki.

www.facebook.com/
zachowajrownowage