poniedziałek, 13 lipca 2020r.

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)

LINK do pisma Delegatury Kuratorium Oświaty

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo.

W związku z epidemią koronawirusa od 26 marca br. rozpoczynamy naukę i pracę zdalną.

Sekretariat szkoły też pracuje zdalnie. Wszelkie informacje możecie Państwo pozyskiwać pod numerami telefonów:

Sekretariat Szkoły Podstawowej: 502478116

Dyrektor: 515124477

Wicedyrektor: 512328880.

Życząc Wszystkim zdrowia pozdrawiam wraz z Darem Modlitwy.

dyrektor: Janina Grewenda

Prośba o modlitwę

Cała społeczność szkolna Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, wszyscy łączymy się razem przez wstawiennictwo Królowej Polski w modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w Sanktuarium Jasnogórskim o godzinie 20.00.Z poważaniem

Przydatne telefony

Numery infolinii

GOV.PL

Apel do Rodziców

Szanowni Państwo!

Otrzymałam informację z Delegatury Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta o przebywaniu na terenie Galerii Jurajskiej dużych grup młodzieży, która zachowywała się w sposób niewłaściwy, wręcz prowokacyjny. Młodzież wchodziła do poszczególnych sklepów w Galerii, udając osoby chore, kichając i kaszląc w kierunku obsługi i klientów. Przypominam Państwu, jako Rodzicom, że czas przerwy w zajęciach dydaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem nie jest czasem ferii.
Informuję jednocześnie, że wystosowano pisma do Policji i Straży Miejskiej w sprawie wzmożonych kontroli na terenie miasta i legitymowanie dzieci i młodzieży, którzy przebywają w miejscach publicznych, a w tym szczególnym okresie powinni przebywać w domu.
W związku z powyższymi informacjami proszę o odpowiedzialne przestrzeganie komunikatu i monitorowanie czasu, miejsca oraz sposobu zachowania Państwa dzieci.

Zasady rekrutacji na nowy rok szkolny 2020/2021 są umieszczone w zakładce rekrutacja po lewej stronie.

Koronawirus

Szanowni Państwo decyzją Rządu RP i MEN szkoły zostały zamknięte od 12 marca na okres 2 tygodni. 12 i 13 marca będą zapewnione zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Dni wolne to dni bezwględnej kwarantanny domowej.

O wszystkich zmianach będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Więcej informacji.

Z szacunkiem

dyrektor Janina Grewenda

Informacje dla Rodziców uczniów w związku z epidemią koronawirusa

Drodzy Państwo – Rodzice naszych uczniów, proszę uczulić dzieci, aby często myli ręce, nie krócej niż 20 sekund. Objawy koronawirusa są podobne do objawów grypy, czyli wysoka gorączka, kaszel oraz problemy z oddychaniem.

Proszę też Rodziców, którzy wracają z zagranicy lub mieli kontakty z osobami z terenów zagrożonych o zachowanie kwarantanny.

Proszę też, aby Państwo ograniczyli przyjścia do szkoły, mamy możliwość kontaktu telefonicznego i na dzienniku elektronicznym.

W szkole znajdują się środki odkażające, proszę też osoby wchodzące na teren szkoły o odkażanie rąk. Jako szkoła robimy wszystko, aby zminimalizować możliwość zakażenia koronawirusem.

dyrektor Janina Grewenda

Akt zawierzenia

Częstochowa, 13.09.2019 r.

Maryjo! Matko Boga i Matko każdego z nas!
Patronko Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich!

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego przybywamy do Ciebie Matko, jako wspólnota wspólnot 123 szkół i przedszkoli. Przybywają do Ciebie Maryjo uczennice i uczniowie naszych szkół i przedszkoli z 18 diecezji. Przybywają wraz z nauczycielami i rodzicami, by złożyć w Twoje Niepokalane Serce – swoje życie, swoje rodziny, trud nauczania i wychowania, starania uczniów i wysiłek nauczycieli, pracę Stowarzyszenia.

Zdobywając wiedzę i krocząc po ścieżkach wiary, w nowym roku szkolnym będziemy szukali odpowiedzi na pytanie – „Kim jest człowiek?” To pytanie jest tematem rocznej pracy formacyjnej w naszych wspólnotach. Uznając Boże Pochodzenie człowieka podejmiemy odpowiedzi na pytania:

• Kim jestem?
  • Jaki jest sens mojego istnienia?

Pomóż nam Maryjo, Matko Słowa Wcielonego w Twoim Synu, odnaleźć odpowiedzi na te pytania! Wypraszaj nam łaskę doświadczenia bycia ukochanym dzieckiem Boga. Dzieckiem, którego Ojciec nigdy nie opuszcza i jest przy nim w każdej sytuacji, w każdej minucie życia.

Maryjo! Ty wiesz jak nam trudno dostrzec Boże działanie w wydarzeniach dnia codziennego, więc błagamy – uproś nam światłe oczy serca do rozpoznawania obecności Boga w naszym życiu!

Pani nasza! Otwórz głębię naszych serc na bliską relację z Twoim Synem przez słuchanie Słowa Bożego i życie sakramentalne! Twój Syn na kartach Ewangelii wzywa nas do czuwania. Maryjo Oblubienico Ducha Świętego, pomóż nam mądrze czuwać, to znaczy miłować Boga i poszukiwać Prawdy! Naucz nas odróżniać dobro od zła, odrzucać pozorne dobro i fałszywe idee! Odróżniać piękno od brzydoty. Spraw,by poszukiwania wiedzy i mądrości doprowadziły nas do pełni człowieczeństwa w Chrystusie!

Maryjo! Orędowniczko nasza! Wypraszaj pokój serca dla każdego ucznia i nauczyciela, aby we wspólnotach szkolnych królowała miłość! Maryjo, Matko Kościoła! Bądź nam Matką i Wychowawczynią w roku szkolnym 2019/2020.
            Tobie Matko Najświętsza zawierzamy nasze wspólnoty szkolne i przedszkolne.

Maria Chodkiewicz

www.facebook.com/