Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie - News
środa, 04 października 2023r.
Nawigacja
Przekaż 1%
Przekaż 1% swojego podatku


KRS 0000044175
Wybieram szkołę
Owoce w szkolewww.owocewszkole.org
Mleko w szkolewww.mlekowszkole.pl
Elektrośmiecihttp://elektrosmieci.pl
Zespół PP-P nr 3http://zppp.ids.czest.pl
BIP
Zebrania z rodzicami
Aktualności

 

We wtorek 17 maja  o godz. 17.00

  odbędą się zebrania z Rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 


Królowa Polski

3 maja-Uroczystość Najświętszej Maryi Panny


Obrazy: krlowapolski.png

 

W Polsce zajmuje Ona miejsce szczególne. Jest powszechnie wielbiona i czczona. Otoczona należnym Jej kultem. Kultem Maryjnym. Historia Jej adoracji sięga średniowiecza. Jej poświęcone były najważniejsze zabytki kultury polskiej. Jednym z najstarszych pomników są rotundy do dzisiaj zachowane na Wawelu. Najstarszy zachowany tekst literacki w języku polskim, śpiewany przez rycerstwo to „Bogurodzica”.  Pieśń ta poświęcona jest Maryi. Jednak znaczenie tej osoby i znaczenie Jej kultu jest odrębnym zagadnieniem. Jednym z najważniejszych tytułów Maryi jest Matka Boża, znany również pod nazwami Theotokos z gr. Boża Rodzicielka lub Bogurodzica.  W Polsce już Jan Długosz w swoich kronikach nazywa ją Panią świata i naszą. Tytuł królewski przychodzi wiele lat później i związany jest z wydarzeniem znanym w historii jako Śluby lwowskie króla Jana Kazimierza. Historia cofa nas do wieku XVII, w szczególności do lat potopu szwedzkiego (1655 – 1670 ). Polska osłabiona po wojnach z Kozakami i Rosjanami nie była w stanie się bronić. Jednak poruszenie wywołały wieści o oblężeniu słynącego z cudów sanktuarium maryjnego. Obrona Jasnej Góry przed Szwedami dokonała się według ówczesnej opinii królewskiej za sprawą Maryi.

 


Święto Konstytucji 3 Maja

 

Obrazy: 3maja.png

 

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
Aktualności

Informacja o rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym zostali Laureatami tegoż konkursu.

Vanessa Cierpiał

Daria Cieśla

Wiktoria Kaczmarzyk

Mateusz Kosmala

Nikola Nguyen The

Miłosz Walasik

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie Organizatora. 

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielowi informatyki  p. Elżbiecie Krygier-Żyle!

Informacja o rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych (spsk.pl)

Życzenia Wielkanocne

Obrazy: wielkanoc2022.png

Wielkanoc A.D. 2022

 

Drodzy Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele, Pracownicy,

Rodzice, Uczniowie,

Drogie Wspólnoty Szkół i Przedszkoli

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół KatolickichGdy przyszedł w pobliże Betfage i Betanii, do góry zwanej Oliwną, wysłał dwóch spośród uczniów, mówiąc: «Idźcie do wsi, która jest naprzeciwko, a wchodząc do niej, znajdziecie oślę uwiązane, którego jeszcze nikt nie dosiadł. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj! A gdyby was kto pytał: "Dlaczego odwiązujecie?", tak powiecie: Pan go potrzebuje"». Wysłani poszli i znaleźli wszystko tak, jak im powiedział. A gdy odwiązywali oślę, zapytali ich jego właściciele: «Czemu odwiązujecie oślę?» Odpowiedzieli: «Pan go potrzebuje». I przyprowadzili je do Jezusa, a  zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa.  Gdy jechał, słali swe płaszcze na  drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I wołali głośno: «Błogosławiony Król, który przychodzi w  imię  Pańskie. Pokój w niebie i chwała na  wysokościach». Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!» Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli  ci  umilkną, kamienie wołać będą».

 

Te słowa Ewangelii św. Łukasza wprowadzają nas w czas Wielkiego Tygodnia, w  czas  najważniejszego okresu roku liturgicznego.

W bieżącym roku Wielki Tydzień ma dla nas szczególną wymowę, gdyż kilkadziesiąt ostatnich dni pokazuje, jak wielkiego Bożego Miłosierdzia potrzebuje świat, by egzystować w pokoju. Wielkiego Bożego Miłosierdzia potrzebuje każdy z nas. Nasze serca przywiązane do różnych spraw codzienności wypełnione są troskami, problemami i często pozostają zamknięte na przyjście Jezusa. A On pragnie wkroczyć do Jerozolimy naszego życia, jak wkraczał w Niedzielę Palmową. Pragnie przeniknąć nasze słabości i trudności i otworzyć nasze oczy, byśmy dostrzegli cuda Bożej Łaski wokół nas. Pragnie obdarzyć nas Łaską Miłosierdzia w sakramencie pokuty, pragnie przynieść pokój do naszych serc i pokój dla świata. On kocha nas nad życie i dlatego swoje życie oddał za nas na krzyżu, byśmy mieli życie wieczne.

W czasie Wielkiego Tygodnia dziękujmy więc Bogu za Jego Miłość , Miłość Największą. Bądźmy z Nim na krzyżowej drodze Miłości w Wielki Piątek. W ciszy Wielkiej Soboty oczekujmy czasu Zmartwychwstania, czasu Bożej Chwały.

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca miłością i  nadzieją.

Niech utwierdza wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią,

miłości nad nienawiścią.

Niech blask Zmartwychwstania opromieni nasze życie!

P R E Z E S

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Maria Chodkiewicz

Rekolekcje 2022

Obrazy: rekolekcje1.png

17 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

Obrazy: papiez.png

Wojewódzki Konkurs Informatyczny
Aktualności

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Z przyjemnościa informujemy, że nw. uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali sie do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Technikum SPSK im. Św. Józefa w Częstochowie:

Kosmala Mateusz

Walasik Miłosz

Nguyen The Nikola

Cierpiał Vanessa

Kaczmarzyk Wiktoria

Cieśla Daria

 

11/04/2022 r., godzina 10:00.; II etap /finałowy/ odbywa się w formie zdalnej w szkole macierzystej. Składa się on z 3 zadań otwartych, czas rozwiązania 60 minut. Finaliści rozwiązują zadania z wykorzystaniem programów użytkowych: edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Rozwiązane zadania przesyłamy drogą elektroniczną. Czas wysłania do 11:15, na emaila: konkurs.technikumspsk@gmail.com (w formie spakowanego pliku, WinRAR lub WinZip).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie!

Konkurs Literniczy
Aktualności

Konkurs „Między obrazem a literą”

Technikum SPSK im. Św. Józefa w Częstochowie zaprasza uczniów  szkół podstawowych do udziału w II edycji konkursu „Między obrazem a literą”. 

Link do Konkursu https://technikumczestochowa.spsk.pl

 

Obrazy: konkurs_literniczy1.png

Próbny Egzamin Ósmoklasisty
Aktualności

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 29-31 marca uczniowie klas 8 zmagali się z arkuszami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Obrazy: egzamin_8.png

Zawierzenie Ukrainy i Rosji
Aktualności

 

Szanowni Rodzice,
Kochani Uczniowie,
Drodzy Nauczyciele!

25 marca (piątek) papież Franciszek w odpowiedzi na prośbę biskupów ukraińskich, dokona uroczystego Zawierzenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30
Papież wezwał cały kościół powszedni do tego, aby ten akt również dokonać w jedności i łączności ze Stolicą Apostolską.
W związku z tym w imieniu Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego i wszystkich pracujących w Naszej Szkole pragnę zaprosić Was do kościoła św. Józefa Rzemieślnika na to ważne wydarzenie dla każdego, którego ta wojna dotyka - pośrednio lub bezpośrednio.
Plan Wydarzenia jest następujący:
16.30 - Msza święta
17.00 - Akt Zawierzenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi
17.30 - Droga Krzyżowa
Oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału w Waszych rodzimych parafiach, w których również o tej porze ten Akt będzie uroczyście odczytany.
Marcin Kupczyk
Dyrekcja szkoły

Dyrektor

mgr Janina Grewenda
Wicedyrektor

mgr Aleksandra Osicka
Adres szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Łukasińskiego 24
42-200 Częstochowa

Kontakt

Sekretariat Szkoła Podstawowa

mgr Agnieszka Borek-Radwańska

tel./fax 34-314-20-86

e-mail podspsk@gazeta.pl

e-mail czestochowa-lukasinskiego@spsk.info.pl

Wiarygodna Szkoła 2016


Znaki które nosisz


Zachowaj równowagę


Piramida zdrowego żywienia

331,879 unikalnych wizyt