Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie - News
sobota, 29 stycznia 2022r.
Nawigacja
Przekaż 1%
Przekaż 1% swojego podatku


KRS 0000044175
Wybieram szkołę
Owoce w szkolewww.owocewszkole.org
Mleko w szkolewww.mlekowszkole.pl
Elektrośmiecihttp://elektrosmieci.pl
Zespół PP-P nr 3http://zppp.ids.czest.pl
BIP
Zebrania z Rodzicami
Aktualności

W środę 15 września 2021 roku w naszej szkole odbędą się spotkania z Rodzicami.

Wychowawcy poinformują Szanownych Państwa o godzinie zebrania.

Serdecznie zapraszamy!


Szkolne Koło Caritas
Caritas

Szanowni Uczniowie!!!

Kochani Rodzice!!!

Szkolne Koło Caritas organizuje
Zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Zbieramy karmę, stare koce i ręczniki.
Akcja trwa do końca września!!!
Dary przynosimy do swoich sal.
Dziękujemy!!!

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

W niedzielę (12 września) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. 

Obrazy: beatyfikacja.png

Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński

Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w Zuzeli nad Bugiem. Święcenia kapłańskie przyjął równo 23 lata później. Jeszcze przed II wojną światową został profesorem prawa kanonicznego i socjologii w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Podczas powstania warszawskiego był kapelanem zgrupowania AK „Kampinos”. Sakrę biskupią przyjął na Jasnej Górze w 1946 roku z rąk prymasa Augusta Hlonda.

Dwa lata później, po śmierci kardynała Hlonda, został prymasem Polski. W 1953 roku otrzymał kapelusz kardynalski. Od września 1953 do października 1956 był przetrzymywany w więzieniu. W latach 1957–1966 przeprowadził obchody tysiąclecia chrztu Polski, dlatego też zyskał miano Prymasa Tysiąclecia. Zmarł 28 maja 1981 roku w Warszawie. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1989 roku, a jego częścią był kościelny proces dotyczący uzdrowienia 19-latki cierpiącej na nowotwór, który cofnął się po modlitwach do prymasa Wyszyńskiego.

Błogosławiona matka Elżbieta Róża Czacka

W mowie pogrzebowej kardynał Wyszyński nazwał ją niewidomą matką niewidomych. Róża Czacka urodziła się w 1876 roku w Białej Cerkwi na Wołyniu. Pochodziła z rodu hrabiowskiego. Wykształcenie zdobywała w Warszawie. W wieku 22 lat straciła wzrok i wtedy postanowiła poświęcić życie innym niewidomym. W 1910 roku powołała Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, instytucje świecką, której zadaniem była pomoc niewidomym. Podjęła decyzję o założeniu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i stała się siostrą Elżbietą.

W 1921 roku zaczęła tworzyć w Laskach zakład dla niewidomych. Trafiały tam niewidome dzieci z ubogich rodzin, które dostawały możliwość kształcenia się i przygotowania do życia w społeczeństwie. Sama matka Czacka wiele wycierpiała. W 1922 r. przeszła dwie operacje raka piersi, podczas wojny została rana w głowę i musiano jej usunąć oko bez znieczulenia.

W 1948 r. przeszła udar mózgu. Ostatnie 10 lat życia ciężko chora spędziła w Laskach. Zmarła 15 maja 1961 roku. Proces beatyfikacyjny zaczął się w 1987 roku. W 2020 roku papież Franciszek uznał cud związany z uzdrowieniem 10-letniej dziewczynki, która w 2010 roku uległa ciężkiemu wypadkowi. Wbrew rokowaniom lekarzy, którzy nie dawali jej żadnych szans, całkowicie wyzdrowiała. Modliło się o to całe zgromadzenie za wstawiennictwem matki Czackiej.

Stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022
Rodzice

Stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

Pedagog Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy informuje o możliwości skorzystania w roku szkolnym 2020/2021 ze Stypendium Szkolnego. O tę formę pomocy mogą ubiegać się rodzice uczniów klas 1-8 z trudną sytuacją materialną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne, nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto.
Wnioski o stypendium szkolne wraz z niezbędną dokumentacją należy składać  w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2021 r. w sekreteriacie szkoły.
Wniosek  można pobrać w sekretariacie szkoły.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Sekcji Usług Środowiskowych pod numerem 343724220 w godzinach pracy MOPS Częstochowa.

LINK


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Aktualności
Rok szkolny 2021/2022
rozpoczęliśmy z radością🙂 Mszą Świętą
w Sanktuarium św. Józefa😇
Pani Dyrektor Janina Grewenda przywitała wszystkich ciepłymi słowami💗

Spotkanie informacyjne
Rodzice

Zapraszam na zebranie informacyjne dla Rodziców klas 0 i I, które odbędzie się 26.08.2021 roku (czwartek) o godzinie 17.00 w auli Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie przy ulicy Łukasińskiego 24.

dyrektor mgr Janina Grewenda

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022
Rodzice

rozpoczecie

Wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasie "0"


Obrazy: koniec_07.png

 

 

Obrazy: koniec02.png

Obrazy: koniec_01.png

Obrazy: koniec03.png

 

Obrazy: koniec04.png

Obrazy: koniec06.png

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

See the source image

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

rozpoczynamy Mszą Świetą w Sanktuarium św. Józefa.

Następnie klasy 0-6 udają sie do szkoły przy ul. Łukasinskiego 24,

a klasy 7 i 8 zostają na ul. Okrzei.

Życzenia wakacyjne

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Rok 2021 został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Świętego Józefa. To najlepszy patron na obecne czasy, w których pojawił się lęk, niepewność i wszelka trudność związana z pandemią.

Rok szkolny 2020/2021 z pewnością zapisze się w dziejach naszej szkoły jako rok niezwykły, który obfitował zarówno w radosne i piękne, jak i trudne doświadczenia. Wszystko to sprawiło, że pomimo czasu izolacji, nauczania zdalnego, jeszcze bardziej mogliśmy poczuć niesamowitą więź, która czyni naszą szkołę niezwykle silną wspólnotą.

Dziękujemy Maryi, Matce Bożej Nieustającej Pomocy, patronce naszej szkoły za Jej obecność, troskę, a przede wszystkim czułą i matczyną opiekę. Wierzymy, że dzięki Niej możemy w pełni radować się faktem, że nadal jesteśmy razem.

Wielu z Was, Kochani Uczniowie, kończycie ten rok z wyróżnieniem. Pomimo nauczania na odległość, braliście udział w licznych konkursach, akcjach, włączaliście się w wiele aktywności przygotowanych przez nauczycieli.

Kochani Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie w czasie zdalnej edukacji, pomoc Waszym pociechom w zdobywaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności i odkrywaniu coraz to nowszych horyzontów.

Życzymy Wam przede wszystkim czasu odpoczynku, oderwania się od wszelkich technologii, a po prostu bycia ze sobą. Niech te wakacje umocnią Wasze relacje w rodzinach, z przyjaciółmi, a przede wszystkim z Panem Bogiem. Niech Święta Rodzina czuwa w czasie Waszych podróży, przeżywaniu kolejnych przygód i poznawaniu nowych ludzi, a przede wszystkim odkrywaniu siebie.

Święta Rodzino, módl się za nami!

Image result for święta rodzina


Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym.

Dyrekcja szkoły

Dyrektor

mgr Janina Grewenda
Wicedyrektor

mgr Aleksandra Osicka
Adres szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Łukasińskiego 24
42-200 Częstochowa

Kontakt

Sekretariat Szkoła Podstawowa

mgr Agnieszka Borek-Radwańska

tel./fax 34-314-20-86

e-mail podspsk@gazeta.pl

e-mail czestochowa-lukasinskiego@spsk.info.pl

Wiarygodna Szkoła 2016


Znaki które nosisz


Zachowaj równowagę


Piramida zdrowego żywienia

238,414 unikalnych wizyt